تاریخ : دوشنبه 8 دي 1399
کد 872

سه دانشجوی دانشگاه مراغه جزو برگزیدگان جایزه علی پولاد شناخته شدند.

طی آئینی به میزبانی دانشگاه تبریز از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) تجلیل بعمل آمد. خانم فهیمه عابدی، دانشجوی دکتری آنالیز ریاضی، آقای مصطفی امانی ماچیانی، دانشجوی دکتری زراعت-اکولوژی و آقای سید علی موسوی گاوگانی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-سازه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراغه جزو این برگزیدگان معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ آئین تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) به شکل ویدئوکنفرانس آنلاین به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

در این آئین که با حضور دانشجویان برگزیده و خانواده های آن ها، رئیس و معاونین دانشگاه تبریز، رؤسای دانشگاه های استان، علی پولاد بنیانگذار جشنواره و سایر مدعوین برگزار شد، از 100 دانشجوی برگزیده از 10 دانشگاه منتخب استان آذربایجان شرقی تجلیل به عمل آمد.
خانم فهیمه عابدی، دانشجوی دکتری آنالیز ریاضی، آقای مصطفی امانی ماچیانی، دانشجوی دکتری زراعت-اکولوژی و آقای سید علی موسوی گاوگانی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-سازه از دانشگاه مراغه جزو این برگزیدگان معرفی شدند.


دکتر میررضا مجیدی،
رئیس دانشگاه تبریز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره افزود: اصولاً هر گردهمائی و نشستی که در مراکز دانشگاهی برگزار میشود علاوه بر نتایج علمی بایستی حاوی یک پیام فرهنگی و ادای یک رسالت اجتماعی باشد و پیام این نشست، اهمیت دادن به علم و آموختن دانش است و دانشگاه تبریز با هدف الگوسازی برای جوانان، ضمن برگزاری مراسم تجلیل از این دانشجویان نخبه، الگویی بین مراکز علمی کشور است.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های بالای دانشجویان و دانش آموزان این مرز و بوم در عرصه های علمی و پژوهشی افزود: کسب رتبه در میان دانشگاه های تأثیرگذار جهان توسط دانشگاه های استان و احراز عناوین یک درصد برتر و پر استناد توسط اساتید این دانشگاه ها گواه توانمندی بالای اساتید و دانشجویان این خطه است و ضروری است مسئولین اجرائی استان، جهت حفظ این سرمایه های ملی و اجتماعی، حمایت های لازم را انجام دهند تا با بهرمندی از توانمندی و پتانسیل این نخبگان، شاهد ارتقا و رشد روز افزون ایران عزیز باشیم.
دکتر مجیدی پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان و استعدادهای برتر دانشجوئی را عامل برقراری ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت توصیف کرد و افزود: دانشگاه های نسل سوم علاوه بر رسالت آموزشی و پژوهشی، وظیفه حل نیازها و مشکلات جامعه و کاربردی نمودن نتایج پژوهشی را برعهده دارند و در این راستا، تأسیس پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان میتواند به حمایت از ایده های نخبگان و کاربردی نمودن آن ها منجر شود.
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به حمایت خیرین و سازمان های مردم نهاد از آموزش عالی افزود: حمایت و سرمایه گذاری در بخش آموزش عالی، حمایت از نسل آینده است که علاوه بر گسترش فرهنگ بهره مندی از ظرفیت خیرین در امور آموزش عالی، موجب ایجاد انگیزه و تشویق جوانان و نخبگان در رسیدن به درجات عالی علمی و پژوهشی میشود و جا دارد از حمایت های آقای علی پولاد در این زمینه تشکر نمائیم.
در ادامه مراسم، دکتر محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی طی پیامی ضمن اشاره به برگزاری 400 جشنواره معتبر علمی در دنیا در راستای تشویق به علم آموزی و تجلیل از برگزیدگان علمی افزود: امروزه مؤلفه های مهم جامعه بشری در حال تغییر است و با شرکت خیرین و سازمان های مردم نهاد، امر تجلیل و تشویق برگزیدگان علمی به صورت جدی انجام میگیرد. درکشور ما نیز هرچند در سطح ملی، جشنواره هائی برگزار میشود، اما در سطح استانی جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) جزو اولین هاست و جای تقدیر دارد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که علم مهمترین مؤلفه ثروت آفرین در جهان امروز است، بر آمادگی کلیه دستگاه های اجرائی استان برای ایجاد تمهیدات لازم و حمایت از جامعه علمی - پژوهشی تأکید و برای برگزاری چنین جشنواره هائی اعلام آمادگی نمود.
در ادامه، علی پولاد، بنیانگذار مؤسسه فرهنگی و هنری حکیم نظامی و حامی مالی جشنواره با اشاره به اهداف این جشنواره در سال های آتی افزود: امیدواریم در سال های آینده بتوانیم دانشجویان استان های همجوار را نیز تحت پوشش جشنواره قرار دهیم. همچنین در سال آینده به پنجاه نفر از دانش آموزان نخبه استان نیز که در المپیادهای علمی معتبر حائز رتبه های برتر شده اند جوایزی اهدا خواهد شد.

دکتر حمید احمدی، رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز و دبیر چهارمین دوره جایزه بزرگ علمی دانشجویی (جایزه علی پولاد) نیز ضمن ارائه یک گزارش اجمالی درخصوص فرایند برگزاری این جشنواره اعلام کرد: در این دوره از جشنواره، پس از بررسی 322 پرونده واصله توسط 83 عضو هیأت داوران جایزه، در نهایت 100 نفر از دانشجویان به عنوان نفرات برتر برگزیده شدند که از این تعداد، 44 نفر در مقطع دکتری تخصصی، 34 نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای و 22 نفر در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بوده اند. وی افزود از دانشجویان برگزیده با اهدای لوح سپاس، تندیس افتخار و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمده است. مجموع جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای نفرات منتخب نیز سه میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال است که توسط علی پولاد تقبل شده است.

 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 8 دي 1399
  • تعداد بازدید 695
captcha refresh

اخبار

ارسال بسته های فرهنگی نو دانشجویان دانشگاه مراغه در ایام نوروز 1400

1400/01/16

پیام نوروزی رئیس دانشگاه مراغه

1399/12/30

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پیام نوروزی:
پشتیبانی تولید با تکیه بر علم و دانش، هموارتر است

1399/12/30

پیام نوروزی دکتر حسن روحانی به مناسبت حلول سال 1400

1399/12/30

پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

1399/12/30

به همت مدیریت همکاری علمی و بین المللی دانشگاه مراغه و مشارکت انجمن مهندسي پل ايران برگزار گردید:
کارگاه تخصصی با موضوع جدیدترین روشهای پایش سلامت پلهای بزرگراهی

1399/12/27

طی آئین تجلیل از فناوران برتر استان
از مرکز رشد واحد های فناور مراغه بعنوان مرکز نمونه استان تجلیل بعمل آمد

1399/12/27

سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت روز گذشته 25 اسفند ماه در واپسین روزهای سال 1399 با برگزا ...

1399/12/26

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1399/12/19

آیین گرامیداشت روز درختکاری در دانشگاه مراغه

1399/12/19

همزمان با روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی
آئین آغاز بکار بنیاد مراغه شناسی و رونمایی از کتاب آثار فرهنگی و هنری موزه ایلخانی در دانش ...

1399/12/09

کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه مراغه، موفق به کسب رتبه نمونه کانون های همیاران ...

1399/12/09

اعطای جایزه ملی دکتر کاظمی آشتیانی به عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/12/05

8 عضو هیات علمی دنشگاه مراغه در فهرست محققان برتر دنیا

1399/11/28

دریافت جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا توسط عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/11/28

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مراغه

1399/11/26
1399/11/25

آگهی اجاره باغ و مزرعه دانشگاه مراغه

1399/11/21

انتصاب سرپرست گروه نظارت و ارزیابی دانشگاه مراغه

1399/11/18