تاریخ : جمعه 7 آذر 1399
کد 865

بیانیه بسیج کارکنان و اساتید دانشگاه مراغه به مناسبت سالروز تشکیل بسیج

بسیج کارکنان و اساتید دانشگاه مراغه به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان بیانیه ای صادر نمود. متن این بیانیه بشرح ذیب می باشد.
بسم الله الرحمن الرحیم
وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ (آیه 60 سوره انفال)

پنجم آذرماه یکی از درخشان ترین برگ های زرین انقلاب شکوهمند اسلامی و یادآور صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین در مقطع حساس و سرنوشت سازی است که نهال نوپای انقلاب اسلامی تازه پا گرفته بود. بدون تردید دور اندیشی، هوشیاری و درایت بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) در تاسیس آن نهاد مقدس و هدایت و تدابیر روشنگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی ( مدظله العالی) اساسی ترین عامل خنثی سازی توطئه ها در مقابل انقلاب اسلامی بوده و حوادث سال های بعد گواهی روشن بر درستی این تصمیم بوده است.
بسیج، میعادگاه همه اقشار مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی و دستیابی به آرمانها و اهداف آن تا تشکیل تمدن نوین اسلامی است و امروز که نظام مقدس مان هدف تهاجم گسترده اقتصادی و فرهنگی استکبار جهانی قرار گرفته بیش از هر زمان دیگری نیازمند تقویت و نهادینه سازی فرهنگ بسیجی بوده و برای حفظ و استمرار فرهنگ و تفکر بسیج باید ابعاد و ویژگی های این پدیده مبارک بازشناسی و معنا شود.
امروزه نقش آفرینی بسیجیان با اخلاص و بابصیرت در عرصه هایی مانند علم و فناوری، فرهنگی و اجتماعی و سازندگی به ویژه در محرومیت زدایی و نیز مشارکت در طرح های بزرگ ملی از جمله مبارزه با بیماری منحوس کرونا و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب در مواسات و کمک همدلانه به آسیب دیدگان از شرایط همه گیری بیماری کرونا، نشان از مسئولیت پذیری متعهدانه و راهگشایی آن در پیشرفت کشور از گردنه های دشوار دارد.
از همین رو توانمندسازی ملت ایران به ویژه اقشار دانشگاهی اعم از اساتید، کارکنان دانشگاهها و دانشجویان عزیز برای پیشبرد گام دوم انقلاب اسلامی از جمله ضرورتهای مهم و سرنوشت سازی است که بسیج و بسیجی آن را در دستور کار خود قرار داده و این اقدام راهبردی و راهبری هم حمایت دولت و مسئولان را می طلبد.
بی تردید استادان، کارکنان و دانشجویان بسیجی دانشگاهها با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و پیشرفتهای علمی و فکری خود با رویکرد حل المسائلی، زمینه رشد و تفکر بسیجی را در دانشگاهها و مراکز علمی فراهم نموده و در حال حاضر با خلاقیت و نوآوری با تکیه بر این تفکر به پیشرفتهای عظیم علمی در سطوح مختلف دست یافته اند.
بسیج اساتید و کارکنان دانشگاه مراغه ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج به آحاد بسیجیان سلحشور و مخلص و تجلیل از شهیدان و حماسه سازان این نهاد مقدس در عرصه های مختلف دفاع از انقلاب و میهن اسلامی، فرمایش حکیمانه مقام معظم فرماندهی کل قوا مبنی بر این که " بسیج متن حرکت نظام است و همه باید بسیجی باشیم" را نصب العین قرارداده و ضمن تجدید عهد، پشتیبانی همه جانبه خود را از این اسوه های ایثار و تلاش و خودباوری در سایه رهبری های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا اعلام و تاکید می کند تردیدی نیست تفکر مقاومت و فرهنگ بسیجی ملت ایران تحت راهبری ولایت فقیه در آینده ای نه چندان دور موجبات تحقق آرزوی جامعه بشری در رهایی از چنگال سلطه گران و سلطه پذیران روزگار و زمینه های رشد علمی و فرهنگی را در رسیدن به قله های پیشرفت در سطح جهان و زندگی شرافتمندانه و سعاتمند را فراهم خواهد آورد. ان شاالله.

سیج کارکنان و اساتید دانشگاه مراغه
پنجم آذر یکهزار و سیصد و نود و نه
  • نوشته شده
  • در جمعه 7 آذر 1399
  • تعداد بازدید 139
captcha refresh

اخبار

ارسال بسته های فرهنگی نو دانشجویان دانشگاه مراغه در ایام نوروز 1400

1400/01/16

پیام نوروزی رئیس دانشگاه مراغه

1399/12/30

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پیام نوروزی:
پشتیبانی تولید با تکیه بر علم و دانش، هموارتر است

1399/12/30

پیام نوروزی دکتر حسن روحانی به مناسبت حلول سال 1400

1399/12/30

پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰

1399/12/30

به همت مدیریت همکاری علمی و بین المللی دانشگاه مراغه و مشارکت انجمن مهندسي پل ايران برگزار گردید:
کارگاه تخصصی با موضوع جدیدترین روشهای پایش سلامت پلهای بزرگراهی

1399/12/27

طی آئین تجلیل از فناوران برتر استان
از مرکز رشد واحد های فناور مراغه بعنوان مرکز نمونه استان تجلیل بعمل آمد

1399/12/27

سیزدهمین جشنواره بین المللی حرکت روز گذشته 25 اسفند ماه در واپسین روزهای سال 1399 با برگزا ...

1399/12/26

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1399/12/19

آیین گرامیداشت روز درختکاری در دانشگاه مراغه

1399/12/19

همزمان با روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی
آئین آغاز بکار بنیاد مراغه شناسی و رونمایی از کتاب آثار فرهنگی و هنری موزه ایلخانی در دانش ...

1399/12/09

کانون دانشجویی همیاران سلامت روان دانشگاه مراغه، موفق به کسب رتبه نمونه کانون های همیاران ...

1399/12/09

اعطای جایزه ملی دکتر کاظمی آشتیانی به عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/12/05

8 عضو هیات علمی دنشگاه مراغه در فهرست محققان برتر دنیا

1399/11/28

دریافت جایزه ماری کوری اتحادیه اروپا توسط عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/11/28

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مراغه

1399/11/26
1399/11/25

آگهی اجاره باغ و مزرعه دانشگاه مراغه

1399/11/21

انتصاب سرپرست گروه نظارت و ارزیابی دانشگاه مراغه

1399/11/18