تاریخ : سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
کد 819

اطلاعیه معاونت آموزشی

ویژه نیمسال دوم سالتحصیلی 99-98 دانشجویان دانشگاه مراغه
با آرزوی سلامتی و قبولی طاعات و عبادات برای دانشجویان عزیز دانشگاه مراغه در ماه مبارک رمضان و با تشکر از همکاریها و مشارکت فراگیر ایشان در زمینه فراگیری آموزش­های الکترونیکی، با توجه به شرایط نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 بر اثر شیوع ویروس کرونا و محدودیتهای برخی از دانشجویان، در شوراهای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با هدف ارائه تسهیلات و پشتیبانی­های لازم و نیز کاهش دغدغه­ها و تسهیل تداوم فرایند آموزشی در عین حفظ کیفیت آموزشی، ضوابط خاصی ویژه نیمسال دوم سال تحصیلی 98-99 به تصویب رسیده است که به شرح ذیل می­باشد:
 1. جلسات شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی گروه­ها و دانشکده­ها و شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به منظور بررسی مسائل آموزشی دانشجویان از قبیل مرخصی­ها، تصویب پروپوزال و صدور مجوز دفاع از پایان نامه/رساله و سایر مشکلات آموزشی دانشجویان و همکاران محترم هیات علمی، طبق روال سابق تشکیل   می­گردد.
 2. دانشجویان توجه نمایند از آنجایی که دروس هر رشته تحصیلی بر اساس چارت آموزشی آن گروه و به صورت منظم در هر نیمسال برنامه­ریزی شده است، امکان اعلام ناتمام و انتقال دروس نیمسال جاری به نیمسال بعد به دلیل مشکلات عدیده ناشی از آن از جمله تداخل دروس این ترم با ترم بعد، افزایش تعداد دروس ترم آتی، کمبود فضای آموزشی و ... امکانپذیر نیست لذا توصیه اکید دانشگاه به دانشجویان شرکت فعال در کلاس­های درس مجازی، امتحانات پایان نیمسال و عدم حذف دروس و نیمسال جاری می­باشد.
 3. اگر دانشجویی دارای شرایط خاص باشد، به طور مثال خود یا اقوام درجه یک او مبتلا به بیماری خاصی باشد، درخواست او برای حذف نیمسال دوم 99-98 با ارائه دلایل و مستندات، پس از بررسی در دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.
تبصره 1 : برای دانشجویانی که در نیمسال 982 اقدام به انتخاب واحد نموده­اند، در صورت حذف کامل نیمسال 982 با ارائه دلایل موجه، این نیمسال جزو سنوات تحصیلی دانشجو مورد محاسبه قرار نمی­گیرد.
تبصره 2 : حذف نیمسال برای دانشجویان مشمول سنوات ارفاقی صادره از سوی سازمان وظیفه عمومی مجاز نیست.
 1. با توجه به مصوبه هیات رئیسه محترم دانشگاه، در صورت حذف برخی دروس و یا حذف کامل نیمسال 982 (با ارایه دلایل موجه)، شهریه متغیر ذخیره شده و قابل انتقال به نیمسال های آینده است.
 2. طول نیمسال دوم سالتحصیلی 99-98 به مدت دو هفته تمدید گردید.
 3. غیبت بیش از حد مجاز دانشجویان در کلاس­های مجازی موجب عدم شرکت دانشجو در امتحان نخواهد شد.
 4. این امکان برای دانشجویان کارشناسی وجود دارد که 2 درس (نظری، نظری-عملی و عملی) را بدون رعایت حداقل واحد درسی باقیمانده در زمان حذف اضطراری (10/03/99 لغایت 12/03/99) حذف نمایند.
 5. برای دانشجویان مقطع کارشناسی که حداکثر تا آخر شهریور ماه 1399 امکان فراغت از تحصیل آنها وجود دارد، حداکثر تعداد دروس معرفی به استاد به 4 درس به غیر از دروس عملی افزایش یافت.
تبصره 1 : نمره این دروس در نیمسال تابستان 1399 ثبت خواهد شد.
تبصره 2 : بند 8 شامل دروس معرفی به استادی که در نیمسال 982 اخذ شده­اند، نمی­گردد.
 1. در خصوص دروس پروژه، مدیران محترم گروه­های آموزشی، در اولین فرصت اساتید راهنمای این دروس را مشخص نمایند و در خصوص نحوه ارائه پروژه، تصمیم گیری با استاد راهنمای مربوطه می­باشد.
 2. مقرر گردید برای دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی، دروس کارآموزی و کارورزی به صورت پروژه از طرف اساتید راهنما ارائه گردد و برای سایر دانشجویان، این دروس در نیمسال­های آینده ارائه خواهد شد.
 3. مقرر گردید برای دانشجویان در شرف فارغ التحصیلی، دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی به صورت مجازی ارائه شود و برای سایر دانشجویان این دروس پس از نظر خواهی از مدیریت گروه و ریاست دانشکده در صورت امکان به صورت مجازی و در صورت عدم برگزاری به صورت ناتمام اعلام شود.
 4. ارائه درس پروژه با نظر استاد راهنمای مربوطه به صورت مجازی قابل انجام است.
 
تحصیلات تکمیلی
 1. برای تصویب پروپوزال در شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه به دلیل عدم برگزاری دوره­های بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، پروپوزال دانشجويان به صورت موقت تصویب می­گردند و با اطلاع رسانی به دانشجويان، دوره­هاي HSE به صورت مجازی و الکترونیکی برگزار خواهد شد.
 2. جهت تسهيلات برای دانشجویان مقطع دکتری مقرر گردید در صورت عدم احراز نمره آزمون زبان، پروپوزال دانشجویان به صورت مشروط تصویب گردد. اگر دانشجوی دکتری به دلیل عدم برگزاری آزمون­های مختلف زبان قادر به ارائه مدرک زبان نباشد، می­تواند به صورت مشروط در آزمون جامع شرکت نماید و باید تا آخر نیمسال بعد مدرک مذکور را ارائه نماید.
 3. شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه با  اخذ 90 درصد نمره زبان قابل قبول برای دفاع از رساله دکتری موافقت کرد.
 4. دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی ارشد و دکتری که در نیمسال جاری فقط واحد پایان نامه/رساله دارند و پایان نامه/رساله آنها ماهیت عملی دارد، با درخواست حذف ترم بدون احتساب در سنوات تحصیلی آنها موافقت می­گردد.
 5. حذف دو درس برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی امکانپذیر گردیده است:
تبصره: حذف دو درس منوط بر این خواهد بود که دانشجو در ترم جاری بیش از دو واحد درسی داشته باشد تا منجر به حذف ترم نشود.
 1.  دانشجویان تحصیلات تکمیلی که برای انجام کار پایان نامه یا رساله نیاز به آزمایشگاه، کارگاه، مزرعه انجام کار میدانی و موارد مشابه دارند و به دلیل شرایط پیش آمده ناشی از ویروس کرونا، کار آنها دچار تغییر شده است، در صورت درخواست دانشجو و تأیید آن توسط استاد راهنما و دانشکده، در شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی و متناسب با تاخیر پیش آمده به سنوات تحصیلی دانشجو اضافه خواهد شد.
تبصره: در مواردی که نیاز به اخذ سنوات ارفاقی و معافیت تحصیلی از سوی سازمان نظام وظیفه و و یا سایر مراجع خارج از دانشگاه باشد، مسئولیت اخذ موافقت سازمان مربوطه و پیگیری امور آن، بر عهده دانشجو خواهد بود.
 1. دفاع از پایان­نامه یا رساله دانشجویان تحصیلات تکمیلی با تصویب در شورای گروه و دانشکده به شرح ذیل امکانپذیر است:
دانشجو از طریق سایت دانشگاه مراغه قسمت فرم­های دانشجویی فرم اخذ مجوز دانشجویی را تکمیل و پس از تایید، می­تواند در زمان مشخص شده تنها با حضور اساتید راهنما و مشاور و داوران به صورت حضوری دفاع نماید.
 
 • نوشته شده
 • در سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
 • تعداد بازدید 944
captcha refresh

اخبار

شرکت فناور مرکز رشد مراغه، دانش بنیان شد.

1399/11/07

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال 1399

1399/10/21

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی سال 1399

1399/10/21

سه دانشجوی دانشگاه مراغه جزو برگزیدگان جایزه علی پولاد شناخته شدند.

1399/10/08

مدیر جدید تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراغه منصوب گردید.

1399/10/02

مدیر جدید آموزش دانشگاه مراغه منصوب گردید.

1399/10/02

گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری با تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه مراغه صورت گرفت.

1399/09/24

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان برای سال ۱۴۰۰

1399/09/24

در آستانه هفته پژوهش؛
معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه مراغه بازدید نمود +گزارش تصویری

1399/09/22

اپلیکیشن دانشگاه مراغه ورژن 2.8 V

1399/09/18

8 عضو هیأت علمی دانشگاه مراغه در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان

1399/09/09

بیانیه بسیج کارکنان و اساتید دانشگاه مراغه به مناسبت سالروز تشکیل بسیج

1399/09/07

مصوبه هیات رئیسه دانشگاه در مورد محدودیت های جدید ستاد ملی مقابله با کرونا

1399/08/30

قابل توجه اساتید و دانشجویان دانشگاه مراغه

1399/08/28

بازدید اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه مراغه از سایت مزرعه، گلخانه و فضای باغ شرکت ...

1399/08/24

جلسه هماهنگی با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراغه پیرامون تأسیس کلینیک ترویج کشاورزی

1399/08/21

انتصاب رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه مراغه

1399/08/18

راهنمای نصب و استفاده از اپلیکیشن ساحل

1399/08/18

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی سال 1399

1399/08/12

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال 1399

1399/08/07