تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1399
کد 810

دبیر بنیاد مراغه شناسی خبر داد:

همایشی با محوریت ابن فوطی، اولین کتابدار کتابخانه رصدخانه مراغه توام با برنامه های جنبی در مراغه برگزار خواهد شد.

دکتر فاطمه پور ابراهیم، دبیر بنیاد مراغه شناسی از برگزاری همایشی با محوریت ابن فوطی اولین کتابدار کتابخانه عظیم رصد خانه مراغه با همکاری کتابخانه عمومی شهرستان مراغه و دیگر نهادهای زیربط در 5 تیر سال آینده خبرداد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه، طی جلسه ای مشترک بنیاد مراغه شناسی با رئیس کتابخانه های عمومی و سازمانهای مردم نهاد مراغه برگزاری همایش گرامیداشت مقام و شخصیت ابن فوطی بعنوان اولین کتابدار کتابخانه عظیم رصد خانه مراغه پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت.
پریسا اسدی، رئیس کتابخانه های عمومی مراغه در این نشست ضمن ابراز خرسندی از تشکیل بنیاد مراغه شناسی در دانشگاه مراغه بعنوان نهادی علمی و پژوهشی و تاثیر گذار در منطقه گفت: پنجم تیر سالروز تولد ابن فوطی، اولین کتابدار کتابخانه عظیم رصد خانه مراغه می باشد که قصد داریم با همکاری بنیاد مراغه شناسی برنامه های مختلفی را برای این ایام  با محوریت شخصیت و آثار ابن فقطی برنامه ریزی نماییم.


دکتر محمد علی لطف الهی یقین رئیس دانشگاه مراغه و رئیس بنیاد مراغه شناسی نیز در این نشست گفت: بنیاد مراغه شناسی با همت فرهیختگان و دانشگاهیان در دانشگاه مراغه تشکیل شده و با برگزاری جلسات متعدد اساسنامه آن در هیات مرکزی بنیاد که متشکل از دانشگاهیان است به تصویب رسیده است.
وی افزود: دبیرخانه دائمی این بنیاد در روابط عمومی دانشگاه مراغه تشکیل و آغاز بکار نموده است و با برنامه ریزی های منظم در صدد تشکیل کارگروه های تخصصی می باشد.
رئیس بنیاد مراغه شناسی ضمن تشکر از فرهیختگان محلی جهت استقبال از تشکیل بنیاد مراغه شناسی گفت: این بنیاد آمادگی خود را برای برگزاری مراسمات مختلف در چارچوب فعالیت های تعریف شده در اساسنامه با محوریت مراغه اعلام می دارد.
دکتر ودود دوستی مسئول امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری مراغه در این نشست ضمن تشکر و ابراز خرسندی از تشکیل بنیاد مراغه شناسی گفت: تشکیل چنین بنیادی از الزامات کهن شهر مراغه بود که دانشگاه مراغه به شایستگی بدان افدام نموده است.
وی در مورد برگزاری همایش ابن فوطی نیز افزود: باید با برگزاری جلسات متعدد کمیته علمی و اجرایی این همایش مشخص و در مورد جزئیات برگزاری هماهنگی های لازم با دیگر نهاد های مرتبط از جمله دبیرخانه روز مراغه انجام پذیرد تا همایشی در خور شان مراغه و رصد خانه مراغه برگزار گردد.
دکتر فاطمه پور ابراهیم، مدیر روابط عمومی دانشگاه مراغه و دبیر بنیاد مراغه شناسی نیز در این نشست ضمن ارایه گزارش اجمالی از فعالیت های بنیاد مراغه شناسی گفت: این بنیاد متعلق به فرد و گروه خاصی نیست. وی افزود: هدف ما برگزاری برنامه های مختلف با موضوعیت و محوریت مراغه در بالاترین کیفیت می باشد.
دبیر بنیاد مراغه شناسی ضمن تشکر از اعضای هیات مرکزی بنیاد متشکل از دانشگاهیان، خاطر نشان کرد: اعضای هیات مرکزی با جدیت و شوق وصف ناپذیری جلسات متعددی را در کنار هم برگزار و تصمیمات بسیار موثری را اتخاذ نموده اند.
وی افزود: دبیرخانه این بنیاد با تلاش همکار بنده در روابط عمومی دانشگاه تشکیل و آغاز بکار کرده است که در حال برنامه ریزی جهت تشکیل کارگروه های تخصصی و طراحی و راه اندازی وب سایت بنیاد میباشند.
دکتر پور ابراهیم از همه گروهها و سازمانهای مردم نهاد و فعالین فرهنگی و هنری شهرستان خواستار ارایه برنامه ها و ایده های خود با محوریت مراغه شد و افزود: دبیرخانه دائمی این بنیاد واقع در طبقه همکف ساختمان مرکزی دانشگاه مراغه، همه روزه در وقت اداری پذیرای پیشنهادات و ارایه برنامه های مختلف می باشد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 ارديبهشت 1399
  • تعداد بازدید 253
captcha refresh

اخبار

پیام رئیس دانشگاه مراغه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

1399/06/25

فعالیت­های مدیریت امور آزمایشگاه ­ها و کارگاه­­ های دانشگاه مراغه

1399/06/05

آئین گرامیداشت روز کارمند در دانشگاه مراغه برگزار گردید.

1399/06/05

رئیس دانشگاه مراغه:
دانشگاه مراغه برای سومین سال متوالی در رتبه 21-30 قرار گرفت.

1399/06/05

رئیس دانشگاه مراغه:
گام های موثر دانشگاه مراغه در فرصت تعطیلی دانشگاه هابسوی دانشگاهی سبز

1399/05/15

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه مراغه

1399/05/08

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه مراغه

1399/05/08

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه مراغه

1399/05/08

عضو هیات علمی دانشگاه مراغه جزو یک درصد دانشمندان پر استناد شیمی دنیا انتخاب شد.

1399/05/01

روابط عمومی دانشگاه مراغه جزو روابط عمومی های برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب گرد ...

1399/04/23

رئیس دانشگاه مراغه:
موافقت قطعی با ایجاد رشته علوم ورزشی در دانشگاه مراغه

1399/04/17

انتصاب عضو هیات علمی به سمت سرپرست مدیریت اموردانشجویی دانشگاه مراغه

1399/04/11

انتصاب عضو هیات علمی به سمت سرپرست گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه مراغه

1399/04/10

تولید کرم-ژل الکلی کیتوسان ضدعفونی کننده دست با خاصیت مرطوب کنندگی، نرم کننده و ترمیم کنند ...

1399/04/10

توليد نیمه صنعتی اتانول زيستی در دانشگاه مراغه

1399/04/10

انتصاب عضو هیات علمی به سمت سرپرست مدیریت امور اداری دانشگاه مراغه

1399/04/10

پذیرش ۴۰ واحد متقاضی در مرکز رشد مراغه در دست بررسی است.

1399/04/07

انتصاب مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی دانشگاه مراغه

1399/04/03

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1399/04/03

انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه مراغه بعنوان محقق سرآمد کشور

1399/03/24