تاریخ : سه شنبه 6 اسفند 1398
کد 787

مصوبات و اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا در دانشگاه مراغه با نظارت دقیق این معاونت در حال اجراست.

دکتر علی نژاد معاون اداری و مالی دانشگاه مراغه در حاشیه کمیته آگاه سازی و پیشگیری ویروس کرونا:
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ دکتربابک علی نژاد، معاون اداری و مالی دانشگاه مراغه در  حاشیه جلسه کمیته آگاه سازی و پیشگیری ویروس کرونا که متشکل از اعضای هیات رئیسه و مسئولین ارشد دانشگاهی بود اظهارداشت: در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بنا به مصوبه هيات رئيسه دانشگاه مراغه و تاکیدات شخص ریاست دانشگاه موارد زیر تصویب و جهت اطلاع دانشگاهیان اعلام می گردد :
1 - مقرر گردید پایش مستمر سلامتی در محیط های دانشجویی و دانشگاهی و انجام مراقبت های فردی و محیطی بصورت مستمر در محیط دانشگاه صورت گیرد. در این راستا مرکز بهداشت دانشگاه بصورت فعال پیگیر و ناظر این قضیه خواهد بود.
2 -  مقرر گردید معاونین و مدیران بخشهای مختلف دانشگاه تمامی مساعی خود را جهت حفظ فضای آرامش و پرهیز از ایجاد و گسترش تنشهای روانی و استمرار برنامه های کاری بر اساس برنامه های پیش بینی شده مصروف نمایند.
3 -  اتخاذ تصمیم در خصوص هر گونه تصمیم در مورد تعطیلی کل دانشگاه بر اساس شرایط روز، نظرات فنی دانشگاه علوم پزشکی و نیز تایید شورای تامین یا دستور وزارت عتف یا مصوبه دولت انجام خواهد گرفت.
4 - ممنوعیت در ورود و خروج افراد خارج از دانشگاه تا حد ممکن برای مراجعات غیر ضروری
5 -  مقرر گردید به اطلاع کلیه همکاران دانشگاهی و دانشجویان رسانده شود تا به محض مشاهده هر گونه علائم ناشی از سرماخوردگی، آنفولانزا و مانند آن بدون هیچگونه نگرانی به مرکز بهداشت دانشگاه (واقع در اتاق مرکز مشاوره) مراجعه نمایند و مرکز بهداشتی دانشگاه اقدامات لازم را برای درمان آنها به عمل آورد. در این ارتباط، در صورت برقراری کلاسهای آموزشی غیبت دانشجویان موجه تلقی گردد.
6 -  مقرر گردید در کنار ضد عفونی نمودن مستمر فضاهای دانشگاه؛ در صورت مشاهده و تایید نمونه ای از آلودگی به ویروس کرونا اقدامات فنی لازم با نظر و هماهنگی گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی انجام گیرد.
 
7 -  مرکز بهداشتی دانشگاه به عنوان ناظر بر عملیات ضدعفونی نمودن فضاهای دانشگاه و محلهای پرتماس مانند دستگیره و کناره دربها و سایر مکانهای پر تماس در نظر گرفته شد. مقرر گردید در این راستا مرکز بهداشت دانشگاه اقدامات لازم را صورت دهد.
8 -  تا اطلاع بعدی برگزاری هر نوع جلسه غیر ضروری، همایشها، کنفرانسها، گردهمایی ها، دوره های آموزشی کارمندان و اعضای هیئت علمی، برگزاری اردوهای دانشجویی، جشنواره مختلف علمی و ورزشی، مسابقات علمی و فرهنگی درون دانشگاهی و برون دانشگاهی و هر نوع اتفاقی که مستلزم تردد و آمد و شد افراد از مکانهای دیگر است و در برهه زمانی فعلی این تجمع خیلی ضروری به نظر نرسد خودداری نموده و اجرای آنها به تعویق افتد.
9 -  مقرر گردید توسط مرکز بهداشت دانشگاه چکاپ و کنترل سلامت نیروهای خدماتی شاغل در آبدارخانه ها و غذاخوری ها و سایر اماکن حساس بصورت مستمر صورت گیرد.
 
معاون اداری ومالی دانشگاه مراغه افزود: از تمامی اساتید، کارکنان و دانشجویان گرانقدر خواهشمندیم در رعایت اصول بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا  موارد اطلاع رسانی شده از طریق وب سایت، شبکه های مجازی، تبلیغات محیطی را دقیق مطالعه نموده و در رعایت موارد کوشا باشند تا با همکاری همدیگر بتوانیم در مقابله با شیوع ویروس کرونا موفق و پیروز باشیم.
وی در خاتمه گفت: دانشگاهیان محترم در صورت مشاهده هرگونه علایم این ویروس موضوع را فورا  با مرکز بهداشت دانشگاه در میان بگذارند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 اسفند 1398
  • تعداد بازدید 720
captcha refresh

اخبار

اطلاعیه حذف اضطراری

1399/03/11

اطلاعیه معاونت آموزشی

1399/02/30

اپلیکیشن دانشگاه مراغه ورژن  2.0 V

1399/02/29

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه مراغه

1399/02/28

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1399/02/28

توزیع کمک های مومنانه دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه مراغه ...

1399/02/22

نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی سایت دانشگاه مراغه

1399/02/22

پیام تبریک رییس دانشگاه مراغه به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ معلم

1399/02/13

دبیر بنیاد مراغه شناسی خبر داد:
همایشی با محوریت ابن فوطی، اولین کتابدار کتابخانه رصدخانه مراغه توام با برنامه های جنبی د ...

1399/02/13

تولید محصول ضدعفونی کننده سطوح سیلوکسید توسط عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/02/07

رئیس دانشگاه مراغه خبر داد:
خرید دستگاه های جدید برای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مراغه

1399/02/06

همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه خزر و دانشگاه مراغه

1399/02/03

بنا به اعلام روابط عمومی دانشگاه مراغه:
شماره جدید گاهنامه آبگینه منتشر شد.

1399/02/02

توليد اسپري ضدعفوني كننده دست در دانشگاه مراغه

1399/01/27

اتخاذ تصمیماتی در جهت مساعدت به دانشجویان دانشگاه مراغه

1399/01/19

راه اندازی و بهره برداری از سامانه آموزش های الکترونیکی در دانشگاه مراغه

1399/01/18

پيام نوروزي دكتر محمدعلي لطف الهي يقين، رئيس دانشگاه مراغه

1399/01/01

طی پیامی؛
وزیر علوم فرارسیدن سال نو را به مردم ایران و جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت

1399/01/01
     
    مهمان : 0      امروز : 0      ماه : 0      سال جاری : 57855