تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1398
کد 781

جشن بزرگ انقلاب در دانشگاه مراغه برگزار شد.

جشن بزرگ چهل و یکمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور هیات رئیسه دانشگاه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه مراغه برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ دکتر محمد علی لطف الهی یقین رئیس دانشگاه ضمن تبریک و گرامیداشت ایام الله دهه فجرو یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای اخیر گفت: توسعه کمی و کیفی دانشگاه مراغه از همه جوانب جزو برنامه های ما بوده است و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکرده ایم و نخواهیم کرد. وی افزود دانشگاه مراغه در حال حاضر با 146 عضو هیات علمی تمام وقت که اکثریت آنها با مدارج علمی استاد، دانشیار و استادیار هستند بر ارزش علمی این دانشگاه افزوده اند. خوشبختانه اساتید این دانشگاه در سالهای اخیرموفقیت های چشم گیری بدست آورده اند.
نتیجه تلاش های همکاران دانشگاه بهره برداری از گلخانه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه مراغه در ایام الله دهه فجر با حضور مسئولینی از وزارت علوم است که بعنوان یک طرح بی نظیر در سطح کشور محسوب می شود. تصویب نهایی دانشکده علوم انسانی ودانشکده فنی مهندسی، عضویت دانشگاه مراغه در شبکه بین المللی دانشگاههای کشورهای منطقه در حوزه های بیوفیزیک، بیوتکنولوژی و بهداشت محیط به مرکزیت ایروان و تحت نظر یونسکو، عقد تفاهم نامه های ملی وبین المللی متعدد و کسب موفقت های مکرر اعضای هیات علمی دانشگاه جزو دیگر موارد می باشد. 
دکتر لطف الهی یقین به افزایش تعاملات دانشگاه با شهر واستفاده ازقدرت مردمی وبالابردن عزت دانشگاه دربین شهروندان اشاره کرد وگفت: برگزاری جلسات بنیاد خیرین دانشگاه با حضور معتمدین شهر وتشکیل بنیاد مراعه شناسی وایجادکارگروههای مختلف تخصصی دردانشگاه، بین همشهریان ومتخصصین شهرستان در ایجاد ارتباطات سازنده موثرواقع گردیده است.
رئیس دانشگاه مراغه در بخش دیگری با اشاره بر طرح آمایش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دست اجرا می باشد افزود: مرکز تحقیقات نجوم و اختر فیزیک در راستای اجرای همین طرح در اوایل سال به دانشگاه مراغه الحاق یافت و هم اکنون زیر نظر این دانشگاه مراغه فعالیت می نماید.
دکتر لطف الهی یقین گفت: با توجه به زمزمه هایی مبنی بر ادغام برخی دانشگاه های استان در راستای اجرای طرح آمایش که در برخی رسانه ها منتشر شده بود برخی متعصبین شهری و دانشگاهی را بر آن داشته بود که موضوع را از مراجع ذیربط پیگیری نمایند.
علیرغم اینکه دانشگاه مراغه تا کنون هیچگونه نامه ای با موضوع ادغام دانشگاه های استان دریافت ننموده است، اما به نوبه خود از حساسیت و واکنش فرماندار محترم مراغه، اعضای محترم شورای شهر اسلامی، دیگر اشخاص ذی نفوذ مراغه در تهران، سازمانهای مردم نهاد و هیات امناهای مساجد و برخی اعضای هیات علمی متعصب دانشگاه در پیگیری این موضوع مهم ازکانال وزارت علوم تشکرو قدردانی می نمایم.  
در ادامه این جشن حجت الاسلام محمد مهدی شمسی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مراغه به بیان سخنان ارزشمند با محوریت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پرداخت وضمن اشاره به رمزموفقیت دانشگاه اظهارداشت: رمز موفقیت دانشگاه در اتحاد و همدلی بوده توسعه ی دانشگاه مراغه درگروهمدلی واتحاداعضای آن هست.
برگزاری برنامه های مختلف و متنوع از دیگر برنامه های این جشن بود که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار گردید.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 بهمن 1398
  • تعداد بازدید 948
captcha refresh

اخبار

اطلاعیه معاونت آموزشی

1399/02/30

اپلیکیشن دانشگاه مراغه ورژن  2.0 V

1399/02/29

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه مراغه

1399/02/28

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1399/02/28

توزیع کمک های مومنانه دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه مراغه ...

1399/02/22

نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی سایت دانشگاه مراغه

1399/02/22

پیام تبریک رییس دانشگاه مراغه به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ معلم

1399/02/13

دبیر بنیاد مراغه شناسی خبر داد:
همایشی با محوریت ابن فوطی، اولین کتابدار کتابخانه رصدخانه مراغه توام با برنامه های جنبی د ...

1399/02/13

تولید محصول ضدعفونی کننده سطوح سیلوکسید توسط عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/02/07

رئیس دانشگاه مراغه خبر داد:
خرید دستگاه های جدید برای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مراغه

1399/02/06

همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه خزر و دانشگاه مراغه

1399/02/03

بنا به اعلام روابط عمومی دانشگاه مراغه:
شماره جدید گاهنامه آبگینه منتشر شد.

1399/02/02

توليد اسپري ضدعفوني كننده دست در دانشگاه مراغه

1399/01/27

اتخاذ تصمیماتی در جهت مساعدت به دانشجویان دانشگاه مراغه

1399/01/19

راه اندازی و بهره برداری از سامانه آموزش های الکترونیکی در دانشگاه مراغه

1399/01/18

پيام نوروزي دكتر محمدعلي لطف الهي يقين، رئيس دانشگاه مراغه

1399/01/01

طی پیامی؛
وزیر علوم فرارسیدن سال نو را به مردم ایران و جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت

1399/01/01

پیام نوروزی ریاست محترم جمهوری به مناسبت حلول سال 1399

1399/01/01
     
    مهمان : 0      امروز : 0      ماه : 0      سال جاری : 59549