تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 741

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدمهدی شمسی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه :

دشمنی انقلاب اسلامی با آمریکا از زمان تسخیر لانه جاسوسی شروع نشده است بلکه قبل آن نیز وجود داشته است.

سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدمهدی شمسی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در جمع خانواده های محترم شهدا، ایثارگران و جانبازان و مسئولان شهرستان و جمع پرشور دانش آموزان و دانشجویان در میدان شهدای طلوع فجر شهرستان مراغه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه در بخش ابتدایی سخنرانی خود گفت:
ایام و مناسبت های مختلفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران وجود دارد. که ما به این ایام، ایام الله می گوییم، یکی از این ایام، روز 13 آبان می باشد. چرا این روز بعنوان یوم الله در بین مردم یاد شده است؟ علت این است که انقلابی ها و مردم در این روز توانستند تحولی عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران داشته باشند و بذکر آیه الهی: فذکرهم به ایام الله ... از روز خدا یاد کنید، ما هم یاد می کنیم، تحول تاریخی در انقلاب اسلامی انجام شده در 13آبان رقم خورده است. 13 آبان سال 43: تبعید حضرت امام خمینی(ره)، 13 آبان سال 57: قتل عام دانش آموزان و دانشجویان مدافع وطن و در راس آنها 13 آبان سال 58: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، این سه اقدام سیر تحول تاریخ ساز بودند. وقتی ما به این قضیه ها توجه و دقت می کنیم، در پشتوانه و کارگردانی این اتفاقات غیر از آمریکا و آمریکایی کسی نیست. هر وقت از استکبار سخنی به میان می آید یاد آمریکا در ذهن خطور می کند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر شمسی ضمن اشاره به سابقه دیرین دشمنی آمریکا با نظام اسلامی، تاکید کرد: شاید بعضی ها فکر می کنند که دشمنی آمریکا با ما به زمان تسخیر لانه جاسوسی برمی گردد ولی به تعبیر مقام معظم رهبری: دشمنی انقلاب اسلامی با آمریکا از زمان تسخیر لانه جاسوسی شروع نشده است بلکه قبل آن نیز وجود داشته است.
وی در ادامه افزود: توجه شما را به سه نکته مهم جلب می کنم:
یک: عقبه ذهنی مردم که از جنایت ها و رفتارهای خود آمریکا و دارودسته آن دارند مخصوصا در قضیه کودتای 28 مرداد و حتی قضیه خود مصدق که به آمریکایی ها اعتماد کرده بود.
 دو: دشمنی های آمریکا بعد از انقلاب که نیز اوایل نوپایی انقلاب اسلامی بود، رفتارهای تحقیرآمیز آمریکا همیشه بوده و هست، در مورد پناهندگی دادن به شاه یکی از کارهای تحقیرآمیز آمریکا بود.
سه: اگر به اتفاقات و کودتاهایی که در صدسال اخیر در دنیا اتفاق افتاده توجه کنید متوجه می شوید، آمریکا در شصت کشور دنیا کودتا درست کرده و آن ها را بهم زده است. بطور مثال: در کشور یونان در سال 1949 آمریکا جنگ داخلی بوجود آورد آمریکا باعث شد 154هزار نفر کشته شود. در کشور شیلی در سال 1973 آمریکا باعث اعدام 30 هزار نفر انسان شد. در اندونزی در سال 1965 سازمان اطلاعاتی سیا آمریکا با استفاده از سردمداران اندونزی، کودتایی رقم زد و موجب از بین رفتن یک میلیون نفر شد. اینها و مثال های متعددی از جنایات امریکا در دنیا نشانگر این است که اگر سفارت آمریکا در کشور ایران وجود دائمی داشت، جمهوری اسلامی ایران هم مطمئننا درگیر این مسائل می شد. الان شما ببینید در منطقه ما در کشورهای اسلامی اطراف همه ی اتفاقات به وجود سفارت آمریکا در این کشورها برمی گردد. بخاطر همین جوانان ما در آن زمان سفارت آمریکا را تسخیر کردند. البته انتقاد رهبرمعظم انقلاب این است که چرا آن کاغذهایی که جوانان ما از لانه جاسوسی پیدا کردند، در دست ملت نیست. و چرا در کتاب های درسی حرفی از آن ها گفته نشده است.
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه ضمن اشاره به قدرت نظامی و علمی جمهوری اسلامی در منطقه گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری: ترامپ احمق اعتراف می کند که تمام پول هایی که در منطقه خرج کردیم به فنا رفت.
وی در ادامه به افول موریانه وار آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا تا سال 2018 اولین و رقابتی ترین اقتصاد جهان بود اما در این سال اخیر چهارمین کشورهست. این نشانه این است که آمریکا و هیبت آن از بین رفتنی است. اما دشمنی آمریکا هنوز از بین نرفته و نخواهد رفت، ما باید همیشه آمادگی دفاعی را داشته باشیم. اگر ما امروز با مشکلات اقتصادی روبرو هستیم یک علت می تواند داشته باشد  و آن هم، عدم اطاعت از فرامین رهبری است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر شمسی ضمن تاکید بر لزوم توجه و اجرایی نمودن فرامین مقام معظم رهبری، افزود: لازم است دولت مردان به سیاست های کلی نظام که مقام معظم رهبری چندین بار و سالهای قبل به مسئولین تمام دوره ها ابلاغ فرموده اند، برگردند.
وی تاکید کرد: تدبیر مقام معظم رهبری باعث شده که الان نظام اسلامی ما وانقلاب شکوهمند ملت ایران، سرپا ایستاده است.
دیگر وقت اعتماد به آمریکا سپری شده است. لازم نیست با الفاظی مثل رفراندوم و امثال این کلمات دوباره از اعتماد به آمریکا سخن بگوییم. مردم ایران نیازی نمی بیند امتحان شده ها را دوباره امتحان کند، ما چه چیزی را می خواهیم به رفراندوم بگذاریم؟ مذاکره با آمریکا و ارتباط با آمریکا و اعتماد به آمریکا؟ خب جوان سال 58 فهمید که باید دست آمریکا را از این جامعه قطع کرد.
نتیجه اعتماد به آمریکا چیست؟؟؟
به تعبیر مقام معظم رهبری به آمریکا اعتماد کردن ثمره ای غیر از عقب ماندگی کشورمان نتیجه ای نداشته است.
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه مراغه در ادامه سخنرانی خود گفت: ای مسئولین کشور اگر شما دنبال اعتماد کردن هستید، اعتماد کنین به جوانان خویش و نیروهای جهادی که وارد عمل شده اند نه نیروهای لیبرالی که غیر از بدبختی و غیراز عقب ماندگی چیزی عاید ما نکرده اند. جایگاه اعتماد همین جوانان هستند. آیا در زمان انقلاب، امام خمینی (ره) مگر به جوانان اعتماد نکرد!!! و بحمدالله انقلاب پیروز شد.
رهبری عزیز مگر در زمان جنگ به جوانان اعتماد نکرد. به شهدایی همچون حسن باقری و شهید فهمیده، که باعث شد در جنگ پیروز شویم.
فرمانده هوانیروز خود میگوید: میانگین سنی که تولیدات موشکی را رقم زده اند همه شان دانشمندان جوان این مرزوبوم هستند. کشور ما از پتانسیل بالای جوانان برخوردار است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر شمسی در بخش پایانی سخنرانی خود ضمن اشاره و تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: جوانان عزیز، مسئولیت جوانان در این مملکت شدیدتر از همه اقشار جامعه است؛ چرا؟ امروز بعد از چهل سال امام جامعه(مقام معظم رهبری) از همه افراد، توجه اش و خطابش به جوانان است. مقام معظم رهبری می داند به چه کسی اعتماد کند. مخصوصا در بیانیه گام دوم که توجه و روی سخن و مخاطب سخنان رهبری عزیز با شما جوانان است. اگر این مملکت بخواهد به نقطه تمدن نوین اسلامی برسد فقط از دست جوانان برمی آید و جوانان می توانند  کشور را به این نقطه تمدن برسانند. کلید حل مشکلات کشور: 1 – اطاعت از رهبری می باشد. تمام موفقیت ها بخصوص در بخش نظامی، بطور مثال: پهباد آمریکایی را غیورمردان سپاه میزنند و یا نفتکش انگلیس را توقیف می کنند به برکت اطاعت از رهبری و به برکت تفکر جهادی و به تفکرعلیه لیبرال است. اگر امروز شما جوانان با این تفکر وارد عرصه کشور  شوید ان شالله با ید قدرت مقام معظم رهبری، کشورمان به تمدن نوین اسلامی خواهد رسید و در نتیجه قله ای رفیع علمی را تسخیر خواهیم کرد و این انقلاب اسلامی را به دست امام زمان خواهیم رساند ان شاءالله. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 آبان 1398
  • تعداد بازدید 130
captcha refresh

اخبار

انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه مراغه به عنوان عضو هیأت مدیره انجمن مهندسی پل ایران

1398/10/25

کسب موفقیت در چهارمین دوره بزرگ علمی علی پولاد توسط دانشجویان دانشگاه مراغه

1398/10/25

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه مراغه

1398/10/25

ثبت اختراع “ دستگاه تسریع جوانه زنی با امواج میکروفرکانسی” توسط اعضای هیأت علمی دانشکده کش ...

1398/10/24

جابجایی امتحانات روزهای 16 و17 دیماه ۹۸ دانشگاه مراغه

1398/10/15

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه مراغه

1398/10/09

انتخاب عضو هیات علمی مرکز تحقیقات نجوم و اخترفیزیک دانشگاه مراغه به عنوان برگزیده جشنواره ...

1398/10/03

اولین همایش فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه مراغه برگزار شد.

1398/10/01

دوازدهمین مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری

1398/09/27

دوره آموزشی "طرح توجیهی کسب و کار" در دانشگاه مراغه برگزار شد.

1398/09/27

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه ارزروم ترکیه و دانشگاه مراغه

1398/09/26

کلینیک حقوقی دانشگاه مراغه از سوم دی ماه در دسترس عموم شهروندان

1398/09/26

بازدید بنیانگذار و رئیس دانشگاه خزر از دانشگاه مراغه

1398/09/24

به همت روابط بین الملل دانشگاه مراغه برگزار گردید:
سخنرانی علمی پروفسور بیرول کایا در زمینه هیدرولیک و برگزاری نشست دو جانبه با ریاست دانشگاه ...

1398/09/19

با حضور هیأت باستان شناس از دانشگاههای هنگ کنگ و علوم و تحقیقات شانزی چین نشست تخصصی در دا ...

1398/09/17

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1398/09/12

قسمت دوم رادیو آبگینه آبان و آذر ماه 1398 منتشر شد

1398/09/11
     
    امروز : 1388      ديروز : 2988      ماه : 59558      سال جاری : 280039