تاریخ : يکشنبه 25 آذر 1397
کد 601

نخستین جشنواره دانشگاهی رویش در دانشگاه مراغه آغاز به کار کرد.

نخستین جشنواره دانشگاهی رویش در دانشگاه مراغه با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، رئیس دانشگاه و دیگر مسئولین شهری و دانشگاهی با شور و شوق خاصی آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ آئین افتتاحیه نخستین جشنواره دانشگاهی رویش (آثار و دستاوردهای کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی )در دانشگاه مراغه با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، رئیس دانشگاه و دیگر مسئولین شهری و دانشگاهی بویژه دانشجویان فعال با شور و شوق خاصی برگزار گردید.

دکتر محمد علی لطف الهی یقین در آئین افتتاحیه این جشنواره ضمن تبریک ولادت با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام حسنِ عسگری(ع) و هفته پژوهش و فناوری گفت: به نظر می رسد، امروزه مهم ترین مسئله پیشِ روی اندیشمندان و مدیران جوامع، بحث توسعه و پیشرفت است و کمتر کشوری است که به توسعه نیاندیشد. در این میان، توسعه فرهنگی، به عنوان یکی از اساسی ترین ابعاد توسعه و زیربنای توسعه اقتصادی و اجتماعی، اهمیتی روزافزون یافته است. به عبارت دیگر، یکی از پیش شرطهای ضروری برای توسعه یک کشور، حاکمیت نگرش علمی بر فرهنگ جامعه است و دانشگاه، از عمده ترین مراکزی است که قادر است چنین نگرشی را به جامعه منتقل کند. دانشگاه، به عنوان محور عقلانیتِ جامعه، نقش موثر و بِلامُنازعی در تغییرات جامعه دارد. دانشگاه، مرکز تجمع اندیشمندان، نخبگان و تحصیل کردگان جامعه و مهم ترین مرکز تجمع جوانان پرشور و با استعداد است. دانشگاه، نقطه برهم زننده­ی ایستایی جامعه است؛ رکود و رخوت را از تن جامعه بیرون می کند. مرز عادت را در هم می ریزد و با ایده ها، نوآوری ها و ابتکارات، آفاق نویی را فرادید همگان قرار می دهد.
وی افزود:  بی تردید، کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان، با هدف زمینه سازی رشد خلاقیت های فرهنگی دانشجویان، سامان دهی خواسته ها و تلاش هایِ خودانگیخته، یکی از پویاترین و مهم ترین مجموعه های دانشجویان به شمار می روند که حمایت و هدایت این گروه از فعالیت ها در جهت نیل به ارزشهای والای اسلامی- ایرانی، به منظور تاکید بر هویت ملی و ارتقای سطح همکاری جمعی و بسط و تعمیق فرهنگ مشارکت در دانشگاه، از جایگاه و اهمیت بسزایی در حیات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برخوردار بوده و نقش ویژه ای در توسعه فرهنگی ایفا می نمایند. از همین رو، برای اعتلا و پیشرفت بیشتر این مجموعه، ضرورت معرفی ظرفیت ها و انعکاس دستاوردهای آن، بیش از پیش احساس می شود. جشنواره کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی رویش، از بزرگترین جشنواره های دانشگاهی، عرصه بروز و ظهور توانمندی ها و دستاوردهای فعالان فرهنگی است که امسال با ابتکار و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همت کانون­های دانشجویی، برای نخستین بار در دانشگاه مراغه برگزار می شود.


رئیس دانشگاه مراغه خاطر نشان کرد: خوشبختانه، فضای فرهنگی در دانشگاه مراغه، فضای پویا، با نشاط و فعالی است. حضور پررنگ و فعالیت گسترده­ی کانون های فرهنگی، انجمن های علمی، تشکل های اسلامی، نشریات دانشجویی و سایر گروه ها و مجموعه های فرهنگی و اجتماعی، بیانگر طراوت فضای فرهنگی دانشگاه است و در سال های اخیر براساس آمار و نمایه­ی وزارت علوم، فعالیت های فرهنگی دانشگاه، هم در بُعد کمّی و هم از حیث محتوا، رشد کیفی و اثربخشی چشم­گیری داشته است. در این ایّامِ جشنواره­های وزارت علوم و در یازدهمین جشنواره ملی حرکت که در اوایل ماهِ جاری برگزار شد، دانشگاه مراغه رتبه­ی ششم دانشگاه های کل کشور را کسب نمود و در جشنواره­ی منطقه­ای نشریات، در میان 25 دانشگاه شرکت کننده، مقام چهارم را کسب نمود که بی­شک، این موفقیت­ها مرهون تلاش و فعالیت همه عناصر دانشجویی و دانشگاهی فعال در عرصه های فرهنگی دانشگاه است که با هدایت و پشتیبانی مجموعه ارزشمند معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حاصل شده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین صفرزاده ملکی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مراغه گفت: هدف از برگزاری جشنواره رویش و ارائه دستاوردهای کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی در دانشگاهها ، شکوفایی استعدادهای دانشجویان در کنار هویت یابی نسل جوان و جامعه پذیری آنان در آینده است .
ایشان در ادامه بیان کرد: دانشجو طبق علاقه و سلیقه خود در کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی عضو می شود تا هویت فردی و نقش اجتماعی او شکل گیرد. امید است با برگزاری این جشنواره قدمی در راستای پیشبرد اهداف مهم و موثر فرایند فرهنگی جامعه برداشته باشیم.
در ادامه این آیین اجرای زنده گروه موسیقی دانشگاه با شور و هیجان خاصی برگزار شد و در خاتمه مانور صعود، فرود و نجات در ارتفاع توسط کانون هلال احمر دانشگاه انجام گرفت و رادیو رسانه رویش شروع به اجرای برنامه کرد.


 
گفتنی است نخستین جشنواره رویش در دانشگاه مراغه با حضور 12 کانون فرهنگی و اجتماعی و هنری دانشگاهی در قالب 14 غرفه از 25 تا 28 آذر دایر است.

       
    

اخبار

نشست خبری هیات رئیسه دانشگاه مراغه با اصحاب رسانه برگزار گردید.

1398/03/25

عضو هیأت علمی دانشگاه مراغه به عنوان پژوهشگر جوان برجسته کشور در شاخه زیست شناسی انتخاب شد ...

1398/03/21

بازدید رئیس دانشگاه مراغه از جلسه امتحان دانشجویان

1398/03/20

اطلاعیه برگزاری ترم ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن 98-97 دانشگاه مراغه

1398/03/13

جشن دانش آموختگی فارغ التحصیلان دانشگاه مراغه برگزار شد.

1398/03/11

آغاز «بسیج ملی کنترل فشار خون»

1398/03/08

تثبیت و شیشه ای کردن هسته های پرتو زا ی سزیوم و استرانسیوم مقاله دانشجوی نانو دانشگاه مراغ ...

1398/03/07

اطلاعیه دانشگاه مراغه در خصوص مرحله دوم پذیرش نیمه متمرکز دکترای سال ۱۳۹۸

1398/03/05

نام دانشگاه مراغه در لیست وب سایت انگلیسی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار گرفت.

1398/03/01

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه مراغه و دانشگاه پلی تکنیک خاورمیانه

1398/02/31

دانشگاه مراغه در رتبه 20 سر آمدان علمی در سال 1398 قرار گرفت.

1398/02/24

مدیر پژوهشی دانشگاه مراغه خبر داد:
در جدیدترین رتبه بندی اعلام شده از سوی پایگاه ISC، رتبه عالی دانشگاه مراغه در سال گذشته حف ...

1398/02/24

مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ در دانشگاه مراغه برگزار شد

1398/02/21

ارتقا سطح دانشگاه مراغه به سه

1398/02/18

کلینیک حقوقی با حضور ریاست و اعضای محترم هیئت رئیسه دانشگاه و اساتید دانشکده علوم انسانی، ...

1398/02/15

در حاشیه نکوداشت روز مراغه صورت گرفت:
حضور رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی و مدیر کل امور موزه های سازمان میراث فرهنگی در دانش ...

1398/02/15

پنجمین همایش تجلیل از پوشش برتر دانشگاه مراغه با حضور مسئول بانوان طرح تبیین منظومه فکری م ...

1398/02/11

پویش خیرخواهانه کانون خیریه مهر در پریایی بازارچه تولیدات دانشجویی

1398/02/10

سومین جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه در دانشگاه مراغه برگزار شد.

1398/02/10
     
    امروز : 126      ديروز : 1521      ماه : 24161      كل : 684431