تاریخ : يکشنبه 27 آبان 1397
کد 584

یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه مراغه آغاز به کار کرد.

یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت، آثار و دستاوردهای علمی دانشجویان با حضور معاون استاندارو فرماندار شهرستان ویژه مراغه، رئیس دانشگاه و مسئولین شهری و دانشگاهی در دانشگاه مراغه آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ نمایشگاه این جشنواره با حضور 19 انجمن علمی دانشجویی دانشگاه مراغه و با برپایی 22 غرفه نمایشگاهی طی 4 روز برگزار گردیده و آثار در بخش های مختلف علمی و پژوهشی مورد داوری قرار خواهند گرفت.


 مهندس شکری، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه در آئین آغازین این جشنواره ضمن گرامیداشت ایام آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)گفت: به اعتقاد بنده جشنواره ملی حرکت برنامه مقدسی است که در راستای توسعه علمی و نشاط علمی بین دانشجویان بنا نهاده شده است.
وی افزود: در جوامع دانشگاهی پژوهش و تحقیق باید در اولویت قرار گیرد و نتیجه این هم افزایی های علمی باید در توسعه علمی، فنی، اجتماعی و سیاسی جامعه تاثیرداشته باشد.
فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: در طول این سالیان که بهره مند از دانشگاه هستیم در اکثر زمینه ها تاثیر دانشگاه مشهود بوده است و این روند کم و بیش تا کنون هم ادامه داشته است اما دانشگاه باید محور توسعه و پیشرفت جامعه باشد و بصورت فعالانه و با نشاط خاصی در راستای علم و پژوهش حرکت نماید.صرف توجه به بحث های سیاسی در دانشگاه، حرکت دانشگاه را از رسالت خود دور می کند و سرعت حرکت آن را تقلیل می دهد.
شکری خاطر نشان کرد: امید داریم با تحول های علمی که دانشگاهیان بوجود می آورند بتوانیم جایگاه خود را در پیشرفت و توسعه علمی مشخص نماییم .خوشبختانه مغز ایرانی این استعداد را دارد که رشد علمی تاثیرات به سزایی بگذارد همانطور که تا کنون تاثیراتش به سزا بوده است.
وی افزود:تولید علم باید با فناوری و تکنولوژی همراه باشد تا در خدمت جامعه قرار گیرد.امید است با برگزاری چنین حرکت هایی قدم های موثری در راستای عملی کردن علوم برداریم.

 
دکتر محمد علی لطف الهی یقین، رئیس دانشگاه مراغه نیز در این آئین گفت: بسیار خرسندیم که جمعی از دانشجویان با انگیزه ، نخبه و کاربلد با تلاش و اراده ی تحسین برانگیز خود " حرکت" دیگری در شناساندن ظرفیت ها، توانمندیها و استعداد های علمی و پژوهشی دانشگاه مراغه را در سطح انجمن های علمی دانشجویی فرا رونهاده اند.
وی افزود: انجمن های علمی دانشجویی امکانی است برای تمرین داوطلبانه فعالیت های علمی در قالب کار گروهی؛ دانشجویان با اهداف علمی وتخصصی گرد هم می آیند و با فعالیت در انجمن های علمی ضمن ترویج و تعمیق فضای علمی در دانشگاه ها، زمینه رشد خود را نیز فراهم می آورند.
رئیس دانشگاه مراغه اذعان داشت: جشنواره حرکت که هر ساله بمنظور تقویت نو آوری علمی و خلاقیت آموزشی و پژوهشی  و با حضور پرشور فعالان انجمن های علمی دانشجویی برگزار می گردد امسال نیز با ابتکار و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و به همت دانشجویان و اساتید ارزشمند، یازدهمین دوره خود را در محیطی فراخ تر و داشته هایی پربارتر برگزار می نماید.
 دکتر لطف الهی یقین در ادامه افزود: دانشگاه مراغه به عنوان مهم ترین و بزرگترین مرکز علمی جنوب استان، امروزه با تلاش بی وفقه اساتید، کارکنان و دانشجویان در مسیر رشد ، توسعه و بالندگی علمی و فرهنگی قرار دارد و این نشاط و پویش علمی و پژوهشی دانشجویان در قالب" حرکت یازدهم" افقی روشن از امید روزافزون به حرکت شتابنده در مرزهای دانش و کار و تلاش در راستای سازندگی ایران اسلامی را ترسیم کرده است.گواه این ادعا  درخشش مدام و مستمر دانشجویان در دوره های پیشین جشنواره ملی حرکت وکسب عناوین و رتبه های مختلف غرور آفرین در ادوار گذشته ی این جشنواره ملی بوده است، کما اینکه در دوره ی پیشین (دوره ی دهم ) انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه مراغه رتبه ی ششم جشنواره را در میان بیش از 110 دانشگاه و مرکز آموزش عالی از آن خود نمود. لذا با عنایت خداوند متعال و همت ستودنی دانشجویان و هدایت وراهنمایی اساتید، نام دانشگاه مراغه همواره در جشنواره های ملی حرکت، تیتر، رویش و سایر آوردگاه های علمی و فرهنگی وزارت علوم درخشیده است.

نمایشگاه این جشنواره تا 30 آبان ماه در سالن جنبی ساختمان مرکزی پذیرای علاقمندان خواهد بود و در مراسم اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان بخش های مختلف علمی و پژوهشی و غرفه های برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

        

اخبار

دانشگاه مراغه در رتبه 20 سر آمدان علمی در سال 1398 قرار گرفت.

1398/02/24

مدیر پژوهشی دانشگاه مراغه خبر داد:
در جدیدترین رتبه بندی اعلام شده از سوی پایگاه ISC، رتبه عالی دانشگاه مراغه در سال گذشته حف ...

1398/02/24

مراسم گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ در دانشگاه مراغه برگزار شد

1398/02/21

ارتقا سطح دانشگاه مراغه به سه

1398/02/18

کلینیک حقوقی با حضور ریاست و اعضای محترم هیئت رئیسه دانشگاه و اساتید دانشکده علوم انسانی، ...

1398/02/15

در حاشیه نکوداشت روز مراغه صورت گرفت:
حضور رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی و مدیر کل امور موزه های سازمان میراث فرهنگی در دانش ...

1398/02/15

پنجمین همایش تجلیل از پوشش برتر دانشگاه مراغه با حضور مسئول بانوان طرح تبیین منظومه فکری م ...

1398/02/11

پویش خیرخواهانه کانون خیریه مهر در پریایی بازارچه تولیدات دانشجویی

1398/02/10

سومین جلسه شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو و دانشگاه در دانشگاه مراغه برگزار شد.

1398/02/10

اﻃﻼﻋﯿﻪ داﻧﺸﮕﺎه مراغه در خصوص ﭘﺬﯾﺮش ﺑﺪون آزﻣﻮن سال تحصیلی 99-98 از داﻧﺶ‌آﻣﻮﺧﺘﮕﺎن ﻣﻤﺘﺎز مقطع ...

1398/02/09

برگزاری کارگاه شکست عاطفی توسط کانون همیاران سلامت دانشگاه مراغه

1398/02/09

افتتاح خطوط مخابراتی و مرکز سانترال دانشکده علوم پایه

1398/02/09

رئیس دانشگاه مراغه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه:
به حول قوه الهی کارگاه پروژه های عمرانی دانشگاه مراغه فعال بوده و پروژه ها از پیشرفت مطلوب ...

1398/02/08

دانشگاه مراغه از ایران عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز شد.

1398/02/04

پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز کارشناسی پیوسته در مقطع کارشناسی ارشد براي سال تحصیلی 98 ...

1398/02/03

عضو هیات علمی دانشگاه مراغه به عنوان مدیر مرکز رشد و واحدهای فناور مراغه منصوب شد .

1398/02/02

جلسه هیات مدیره انجمن تحقیقات آزمایشگاهی ایران و مراسم بزرگداشت روز ملی آزمایشگاه به میزب ...

1398/01/31
     
    امروز : 122      ديروز : 699      ماه : 25867      كل : 663830