تاریخ : يکشنبه 27 آبان 1397
کد 584

یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه مراغه آغاز به کار کرد.

یازدهمین جشنواره دانشگاهی حرکت، آثار و دستاوردهای علمی دانشجویان با حضور معاون استاندارو فرماندار شهرستان ویژه مراغه، رئیس دانشگاه و مسئولین شهری و دانشگاهی در دانشگاه مراغه آغاز به کار کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه؛ نمایشگاه این جشنواره با حضور 19 انجمن علمی دانشجویی دانشگاه مراغه و با برپایی 22 غرفه نمایشگاهی طی 4 روز برگزار گردیده و آثار در بخش های مختلف علمی و پژوهشی مورد داوری قرار خواهند گرفت.


 مهندس شکری، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه در آئین آغازین این جشنواره ضمن گرامیداشت ایام آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)گفت: به اعتقاد بنده جشنواره ملی حرکت برنامه مقدسی است که در راستای توسعه علمی و نشاط علمی بین دانشجویان بنا نهاده شده است.
وی افزود: در جوامع دانشگاهی پژوهش و تحقیق باید در اولویت قرار گیرد و نتیجه این هم افزایی های علمی باید در توسعه علمی، فنی، اجتماعی و سیاسی جامعه تاثیرداشته باشد.
فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: در طول این سالیان که بهره مند از دانشگاه هستیم در اکثر زمینه ها تاثیر دانشگاه مشهود بوده است و این روند کم و بیش تا کنون هم ادامه داشته است اما دانشگاه باید محور توسعه و پیشرفت جامعه باشد و بصورت فعالانه و با نشاط خاصی در راستای علم و پژوهش حرکت نماید.صرف توجه به بحث های سیاسی در دانشگاه، حرکت دانشگاه را از رسالت خود دور می کند و سرعت حرکت آن را تقلیل می دهد.
شکری خاطر نشان کرد: امید داریم با تحول های علمی که دانشگاهیان بوجود می آورند بتوانیم جایگاه خود را در پیشرفت و توسعه علمی مشخص نماییم .خوشبختانه مغز ایرانی این استعداد را دارد که رشد علمی تاثیرات به سزایی بگذارد همانطور که تا کنون تاثیراتش به سزا بوده است.
وی افزود:تولید علم باید با فناوری و تکنولوژی همراه باشد تا در خدمت جامعه قرار گیرد.امید است با برگزاری چنین حرکت هایی قدم های موثری در راستای عملی کردن علوم برداریم.

 
دکتر محمد علی لطف الهی یقین، رئیس دانشگاه مراغه نیز در این آئین گفت: بسیار خرسندیم که جمعی از دانشجویان با انگیزه ، نخبه و کاربلد با تلاش و اراده ی تحسین برانگیز خود " حرکت" دیگری در شناساندن ظرفیت ها، توانمندیها و استعداد های علمی و پژوهشی دانشگاه مراغه را در سطح انجمن های علمی دانشجویی فرا رونهاده اند.
وی افزود: انجمن های علمی دانشجویی امکانی است برای تمرین داوطلبانه فعالیت های علمی در قالب کار گروهی؛ دانشجویان با اهداف علمی وتخصصی گرد هم می آیند و با فعالیت در انجمن های علمی ضمن ترویج و تعمیق فضای علمی در دانشگاه ها، زمینه رشد خود را نیز فراهم می آورند.
رئیس دانشگاه مراغه اذعان داشت: جشنواره حرکت که هر ساله بمنظور تقویت نو آوری علمی و خلاقیت آموزشی و پژوهشی  و با حضور پرشور فعالان انجمن های علمی دانشجویی برگزار می گردد امسال نیز با ابتکار و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و به همت دانشجویان و اساتید ارزشمند، یازدهمین دوره خود را در محیطی فراخ تر و داشته هایی پربارتر برگزار می نماید.
 دکتر لطف الهی یقین در ادامه افزود: دانشگاه مراغه به عنوان مهم ترین و بزرگترین مرکز علمی جنوب استان، امروزه با تلاش بی وفقه اساتید، کارکنان و دانشجویان در مسیر رشد ، توسعه و بالندگی علمی و فرهنگی قرار دارد و این نشاط و پویش علمی و پژوهشی دانشجویان در قالب" حرکت یازدهم" افقی روشن از امید روزافزون به حرکت شتابنده در مرزهای دانش و کار و تلاش در راستای سازندگی ایران اسلامی را ترسیم کرده است.گواه این ادعا  درخشش مدام و مستمر دانشجویان در دوره های پیشین جشنواره ملی حرکت وکسب عناوین و رتبه های مختلف غرور آفرین در ادوار گذشته ی این جشنواره ملی بوده است، کما اینکه در دوره ی پیشین (دوره ی دهم ) انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه مراغه رتبه ی ششم جشنواره را در میان بیش از 110 دانشگاه و مرکز آموزش عالی از آن خود نمود. لذا با عنایت خداوند متعال و همت ستودنی دانشجویان و هدایت وراهنمایی اساتید، نام دانشگاه مراغه همواره در جشنواره های ملی حرکت، تیتر، رویش و سایر آوردگاه های علمی و فرهنگی وزارت علوم درخشیده است.

نمایشگاه این جشنواره تا 30 آبان ماه در سالن جنبی ساختمان مرکزی پذیرای علاقمندان خواهد بود و در مراسم اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان بخش های مختلف علمی و پژوهشی و غرفه های برتر تجلیل به عمل خواهد آمد.

        
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 آبان 1397
  • تعداد بازدید 234
captcha refresh

اخبار

اطلاعیه معاونت آموزشی

1399/02/30

اپلیکیشن دانشگاه مراغه ورژن  2.0 V

1399/02/29

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه مراغه

1399/02/28

ارتقای مرتبه علمی عضو هیأت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه

1399/02/28

توزیع کمک های مومنانه دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه مراغه ...

1399/02/22

نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی سایت دانشگاه مراغه

1399/02/22

پیام تبریک رییس دانشگاه مراغه به مناسبت بزرگداشت مقام شامخ معلم

1399/02/13

دبیر بنیاد مراغه شناسی خبر داد:
همایشی با محوریت ابن فوطی، اولین کتابدار کتابخانه رصدخانه مراغه توام با برنامه های جنبی د ...

1399/02/13

تولید محصول ضدعفونی کننده سطوح سیلوکسید توسط عضو هیات علمی دانشگاه مراغه

1399/02/07

رئیس دانشگاه مراغه خبر داد:
خرید دستگاه های جدید برای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه مراغه

1399/02/06

همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه خزر و دانشگاه مراغه

1399/02/03

بنا به اعلام روابط عمومی دانشگاه مراغه:
شماره جدید گاهنامه آبگینه منتشر شد.

1399/02/02

توليد اسپري ضدعفوني كننده دست در دانشگاه مراغه

1399/01/27

اتخاذ تصمیماتی در جهت مساعدت به دانشجویان دانشگاه مراغه

1399/01/19

راه اندازی و بهره برداری از سامانه آموزش های الکترونیکی در دانشگاه مراغه

1399/01/18

پيام نوروزي دكتر محمدعلي لطف الهي يقين، رئيس دانشگاه مراغه

1399/01/01

طی پیامی؛
وزیر علوم فرارسیدن سال نو را به مردم ایران و جامعه دانشگاهی کشور تبریک گفت

1399/01/01

پیام نوروزی ریاست محترم جمهوری به مناسبت حلول سال 1399

1399/01/01
     
    مهمان : 0      امروز : 0      ماه : 0      سال جاری : 61558