تاریخ : دوشنبه 25 دي 1396
کد 503

دکتر محمد نبیونی، رئیس انجمن زیست شناسی ایران: فرصتی که با تلاش دانشگاه مراغه برای این شهر فراهم می آید را مغتنم بشماریم و در جهت منافع شهری بهره بگیریم.

نشست هماهنگی برگزاری هشتمین کنگره بین المللی و بیستمین کنگره ملی زیست شناسی ایران با حضور معاون فرماندار، رئیس دانشگاه مراغه،اعضای شورای شهر، اعضای انجمن زیست شناسی کشور، اعضای گروه زیست شناسی دانشگاه مراغه و دیگر مسئولین شهری در دانشگاه مراغه برگزارشد.


دکترمحمد علی لطف اللهی یقین، رئیس دانشگاه مراغه در این نشست ضمن عرض خیر مقدم گفت:
هشتمین کنگره بین المللی و بیستمین کنگره ملی زیست شناسی برای اولین بار در خارج از کلانشهر ها و مراکز استان در مرداد ماه 1397 در مراغه با مشارکت نهاد های مختلف ملی و بین المللی برگزار خواهد گردید. وی افزود: بی شک، برگزاری این کنگره بین المللی در مراغه با گستردگی که دارد میتواند برای دانشگاه مراغه موثر باشد. لطف اللهی یقین ضمن تقدیر از کمیته های مختلف این کنگره بر هماهنگی بهتر این کمیته ها و همکاری نهادهای مختلف شهری تاکید کرد.
 


دکتر محمد نبیونی، رئیس انجمن زیست شناسی ایران؛ در این نشست گفت:

انجمن زیست شناسی ایران با قدمت نیم قرن در کشور با چاپ و انتشار حد اقل 5 نشریه علمی و پژوهشی و نزدیک به 4000 عضو در سراسر کشور بواسطه ارتباطات گسترده بی شک برای مراغه بسیار موثر خواهد بود و نام و پتانسیل های مراغه حسب برگزاری این کنگره بین المللی در سراسر دنیا خواهد پیچید. گستردگی کنگره به حدی خواهد بود که حد اقل 1000 و حد اکثر 4000 میهمان و شرکت کننده خواهیم داشت.
نبیونی خاطر نشان کرد: اقدامات ارزنده ای توسط دوستان دانشگاه مراغه برای برگزاری این کنگره انجام پذیرفته است. هر یک از شرکت کنندگان از سراسر دنیا سفیران خوبی برای معرفی مراغه با این پتانسیل ها به مردم دنیا خواهند بود فلذا فرصتی که با تلاش دانشگاه مراغه برای این شهر فراهم می آید را مغتنم بشماریم و در جهت منافع شهری بهره بگیریم. امید است طبع برگزاری کنگره بخشی از مشکلات مرتبط منطقه را مورد بررسی قرار دهیم.
رئیس انجمن زیست شناسی کشور به رتبه ایران در علوم زیستیاشاره کرد و گفت: ایران جزو 10 کشور برتر جهان در علوم زیستی بشمار می رود. با عنایت به تشکیل دبیر خانه های سلول های بنیادین دانش آموزی در مراکز استانهای کشور، امید است با توجه به پتانسیل بسیار خوب گروه زیست شناسی دانشگاه مراغه و همکاران دیگر دانشگاه های جنوب استان و دبیران زیست شناسی و با توجه به وجود پژوهش سرای دانش آموزی در مراغه و سرمایه گذاری مطلوب آموزش و پرورش مراغه در این زمینه، بزودی شاهد راه اندازی دبیرخانه سلول های بنیادین دانش آموزی در مراغه باشیم.
نبیونی؛ قول مساعد مبنی بر راه اندازی رشته " مهندسی سلول – بافت " رشته ای نو و پر طرفدار که جزو اولویت های اول و دوم سند های توسعه علوم و فناوری ها می باشد در دانشگاه مراغه بعنوان دومین دانشگاه در کشور با توجه به پتانسیل خوب گروه زیست شناسی این دانشگاه بشرط آماده سازی زیر ساخت در آینده نزدیک را داد.
وی گفت: در کشور 13 المپیاد علمی برگزار می شود که 14 امین المپیاد سلول های بنیادین خواهد بود و مراغه می تواند با توجه به پتانسیل هایش در این زمینه بیشتر بدرخشد. راه اندازی خانه زیست شناسی برای اولین بار در خارج از مراکز استان در مراغه با توجه به وجود امکانات و پتانسیل های مطلوب دانشگاه مراغه که امید است با حمایت های شورای شهر، شهرداری ، آموزش و پرورش و دیگر نهاد های مرتبط همزمان با برگزاری کنگره شاهد افتتاح آن باشیم که این خانه می تواند در حوزه ایجاد شغل های تخصصی جدید برای فارغ التحصیلان گرایش های مختلف علوم زیستی موثر باشد و پل ارتباطی جامعه و دانشگاه باشد و می تواند در راستای حل مشکلات زیست محیطی منطقه فعالیت های ارزنده ای را انجام دهد. نبیونی این خبر را هم اعلام داشت که: خانه زیست شناسی ایران اعلام آمادگی خود را مبنی بر چاپ و توزیع موضوعات مرتبط با مراغه و از نگاه زیست محیطی و منابع طبیعی در سطح ملی  را همزمان با برگزاری کنگره اعلام داشته که فرصت مغتنمی در معرفی این شهر خواهد بود.


 
دکتر صالح شهابی وند، دبیربیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری کنگره گفت: در طی 4 ماه گذشته بعد از صدور مجوز از طرف انجمن زیست شناسی کشور دبیرخانه کنگره در دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه تشکیل و شروع به فعالیت نمود.در این مدت با همکاری کمیته های مختلف این کنگره فعالیت های ارزنده ای صورت گرفته است بطوریکه چند صد جلسه با ارگانهای مختلف و افراد مرتبط در سطح ملی و منطقه ای برگزار گردیده که نتایج مطلوبی حاصل شده است. قطعا با چالشهایی در برگزاری این کنگره مواجه هستیم که امید است با یاری تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان بویژه شورای شهرو شهرداری محترم بتوانیم این کنگره را به بهترین نحو برگزار نماییم.
وی افزود: مجوز کنگره با لطف و محبت انجمن زیست شناسی کشور صادر گردیده و فرصت مغتنمی برای جذب توریسم علمی در این شهر بشمارمی رود که قطعا در معرفی مراغه بسیار موثر خواهد بود.
 
در ادامه این نشست معاون فرماندار، اعضای شورای شهر مراغه، معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار، معاون پژوهشی آموزش و پرورش مراغه، رئیس اداره محیط زیست مراغه، مدیر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه، نماینده سمن های مراغه و دیگر حضار به بیان نکته نظرات خود پرداخته و اعلام آمادگی خود را مبنی بر برگزاری شایسته این نشست اعلام داشتند.


 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 25 دي 1396
  • ساعت 12
  • توسط امیر دانش
نظرات شما
captcha refresh

اخبار

کانون دانشجویی همیاران سلامت دانشگاه مراغه جزو 7 کانون برگزیده کشوری انتخاب گردید.

1396/12/02

برگزاری نشست تخصصی مشترک پژوهشگران پژوهشکده علوم فناوری انرژی شریف و دانشگاه مراغه

1396/11/08

دکتر محمد نبیونی، رئیس انجمن زیست شناسی ایران: فرصتی که با تلاش دانشگاه مراغه برای این شه ...

1396/10/25

نشست مدیران فرهنگی منطقه 3 کشور به میزبانی دانشگاه مراغه برگزار گردید.

1396/10/23

جهش علمی چشمگیر دانشگاه مراغه در دهمین جشنواره ملی حرکت

1396/10/09

برپایی بازارچه مهر کانون خیریه دانشجویی در دانشگاه مراغه

1396/10/03

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه مراغه برگزار گردید.

1396/10/03

مرکز مشاوره و سلامت با همکاری کانون همیاران سلامت روان " نمایشگاه ذهن زیبا " با م ...

1396/09/20

حضور دانشگاه مراغه در نمایشگاه ربع رشیدی تبریز

1396/09/05

با حکم دکتر غلامی؛ دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم شد

1396/09/05

بهره برداری و شبیه سازی تنوع رشد جمعیت و شکارگری در اکولوژی

1396/09/04

آیین معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه مراغه برگزار شد

1396/07/24

یادواره شیفتگان خدمت و سفیران مقاومت در دانشگاه مراغه

1396/07/17

اطلاعیه ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی سال1396 با حمد و سپاس به درگاه ...

1396/07/01

پیام تبریک رئیس دانشگاه مراغه دکتر محمد علی لطف الهی یقین به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید 1 ...

1396/07/01

کسب عنوان "رساله برتر" و دریافت " جایزه دکترمرتضی اسماعیلی" توسط فارغ التحصیل دانشگاه مرا ...

1396/06/28

انعقاد تفاهم نامه دو جانبه میان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان ...

1396/06/28

افتخاری دیگر در حوزه امور فرهنگی

1396/06/20
     
    امروز : 1228      ديروز : 1647      ماه : 6477      كل : 1276967